Passenger ✖

Uçurumun kenarındasın. Elinden tutmak isteyene izin vermiyosun, atlamaktan korkuyosun. Birinin seni itmesini bekliyosun belki de… 

Yaşam ve ölüm arasında ki o ince ipte yürümek her zaman kolay olmuyor. Tökezliyorsun, hatalar yapıyorsun, yol uzun gitmek istemiyorum diyorsun ama devam ediyorsun. Kalbin boğazın da atıyor sen devam ediyorsun. Ellerin.. Ellerin göğsünde aşağı bakıyorsun, korkuyorsun ama devam ediyorsun. Yaşamanın verdiği zevki tadamıyorsun. Yanında kim var ilgilenmiyorsun. Korkuların ve endişelerinle beraber devam ediyorsun. 

Bırakalım da ip bizi taşıyamamaktan korksun. Bırakalım o çeksin tüm derdi, tasayı. O korksun ya düşerse diye.. Neden tüm yükü biz taşıyoruz? 

Alıp başını gitmek gerek. Ama uzak diyarlara degil, kendi içine… Bir kere de kendi içimize yolculuğa çıkalım. Belki bilmediğimiz yerler, görmediğimiz bir biz vardır. Olamaz mı?

~Eda 

Passenger ✖’ için 11 yanıt

 1. Yazına lafım yok muhteşem kelime seçimine kadar. Ama bazı küçük meajları sanırım ben yanlış anladım.

  ”Bırakalım da ip bizi taşıyamamaktan korksun. Bırakalım o çeksin tüm derdi, tasayı. O korksun ya düşerse diye.. Neden tüm yükü biz taşıyoruz? ”

  Liked by 1 kişi

  1. Anlatmak istediğim; her şeyin sıkıntısını kendimiz çekiyor olmamızdı. Fakat yazdıklarımız kendi hayal dünyamızda şekillendiği için farklı anlaşılması çok normal. Yazimi okuyup yorum yazdığın için de ayrıca teşekkür ederim -eda

   Liked by 1 kişi

   1. Vazgecmek bu kadar kolay değildir. Uçurumun kenarında bekleyen; geri gelmeyen ama bir o kadar da bir adım atmayan cesur olduğunu düşünen korkaklarla çevrili her bir yanimiz. Seçim hakkı bizde degil lakin cesur olmak bizim elimizde..

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s